KA tabor Chamonix

Miha Habjan - mifi 2. april 2025. 22:15

Prejšnji teden sva bila z Žigo v Chamonixu. Žiga je bil vodja tabora, jaz pa asistent. Udeležili pa so se ga Ana Baumgartner (AO Matica), Martina Jakopič (AO Radovljica), Urša Kešar (AO Kranj), Matic Dolinšek (AO Železničar), Matic Primožič in Gašper Rožič (AO Tržič), Jan Rupnik (Akademski AO), Mihael Vajda (APD Kozjak), Matej Vrankar (AO Kamnik), Luka Kračun (AO Grmada Celje), Elvis Susak (AO Pot) in Erik Pavuša (AOPD Nova Gorica).

Kljub slabi napovedi smo imeli precej uspešen izkoristek tedna kar se tiče vzponov. V dolini smo bili nastanjeni v chaletu v naselju Les Houches. Jaz sem večino tedna plezal s tržiškim podmladkom. Začeli smo s sandbagganjem Profit-Perroux pod Midijem, ki je bila obupno suha. Naslednji dan popravili okus z M6 Solar v Pointe Lachenal. Par dni kasnej pa se naplezali v Rebuffat-Terray v fantastičnih razmerah in za zaključek v precej škotskem vremenu.

Na koncu sva še z Erikom splezala Star Academixte isto v Pointe Lachenal v ‘razmeri’, ki je bila bolj podobna paklenici kot marčevskemu Chamu. Za piko na i pa sem se še spustil po ledeniku do Mer de Glace.

Žiga pa je za začetek plezal v krajših smereh nad Argentierom. Nadaljeval z Beyond good and evil z Dolijem s tem, da detajl sploh ni bil narejen ->A1. Tabor pa sta z Dolijem zaključila s fantastično smerjo Charlet-Ghilini, ED1 III 5, 500 m v Pre de Bar.

Celotna skupina je nabrala zdrav nabor solidnih vzponov: Supercoulouir, 3x Rebuffat-Terray, Lagarde Direct v Les Droites in Colton-MacIntyre v Grandes Jorasses.

Vmes smo na Cosmique Refuge srečali še Toma Livingstona, ki sedaj živi v Chamonixu. Na koncu tabora smo ga povabili na pivo na kar se je prijazno odzval tako, da smo za zaključek še s Tomom zahengali v našem Chaletu.

 

Imeli smo dva primera omrzlin zaradi katerih sta fanta obiskala bolnico v Chamonixu. Na srečo ni bil nobeden od primerov zelo resen.

Podrobnejše poročilo tabora Žiga še pripravlja oz si lahko posamezne vtise preberete na straneh posameznih AO-jev.

 

Kot je vedno rečeno za takšne KA tabore: super so za širjenje obzorij, dvigovanje nivoja in povezovanje z drugimi ferajni; ustvarjanje novih navez.

 

Tako, da se le prijavljajte nanje! Za takšne stvari plačujemo registracije 😊


Galerija


Število komentarjev: 0

Dodaj komentar

Za komentiranje se prijavite.