vetrne elektrarne na Krasu in predlog novega zakona o Triglavskem narodnem parku
Žiga Pečovnik 4. marec 2004. 18:32
Zadnje čase se dost govori o postavitvi vetrnih elektrarn na prelepih vrhovih na Krasu (Vremščica) in v okolici Ilirske Bistrice (Volovja reber) in o predlogu novega zakona o Triglavskem narodnem parku, ki baje omogoča pozidavo obale Bohinjskega jezera... Men se vse to zdi katastrofa!!! Uničit hočejo še zadnje lepe kotičke narave ki jih mamo. Tukaj pa je še nekaj linkov na te teme, če koga zanima, kaj se dogaja: http://www.ilbis.com/vremscica/povezave.html http://www.drustvo-mws.si/sl/odzivi/v
kraški rob
Maja Zalar - zmaja 4. marec 2004. 18:38
Bi dodala še to, da bodo v prihodnje na vseh plezališčih ob Kraškem robu zakoličene table s prepovedmi o nadaljni nadelavi smeri in omejenem plezanju nekaterih smeri. Table so že naročene!
Različni odtenki zelene
Marko Bekeš - marko 5. marec 2004. 10:36
Osebno navijam za nuklearke, se mi pa tudi vetrnice ne zdijo kakšen večji problem. Ob avtocestnem in želežniškem omrežju, letalskem prometu, ter vseh tovarnah, ki dnevno spustijo v okolje ogromne količine hrupa in plinov, se mi debata o tistih nekaj propelerjih res zdi smešna. Ne pravim da je fajn, da letno zmeljejo toliko in toliko ptic, ampak poglejte ježe in mačke, pa žabe in končno ljudi na cestah! Kdor se ne prilagodi, je pač odpisan. Povsem druga zgodba se mi zdijo naši kmetje, ki počasni, a vztrajno zastrupljanje svojo okolico, na kar se je precej težje prilagoditi. Bom pa po skupni turi še pogledal naslove zgoraj, saj sem na temo vetrnic doslej prebral bolj malo.
eko-elektrarne
Žiga Pečovnik 5. marec 2004. 10:37
eko-elektrarne
domorodec z Volovje rebri
Marko Gorišek - marGo 5. marec 2004. 10:54
Če so ekološke, so samo navidez, pa tudi vizuelno v naravnem okolju niso kot kakšni borovci ali macesni. Ker se elektrike ne more skladiščiti je potrebno planirani uplen el. energije s frtajlerjev nadomeščati z naprimer kakšno termo elektrarno v času ko ne piha, ali pa ko ima burja mlade. In ker je uplenjena elektrika s frtajlerji še enkrat dražja od običajne, moramo mi davkoplačevalci-potrošniki razliko subvencionirati ob podatku, da cca 30-40% el. energije slovenski distributerji izvažajo v Italijo. Veterne elektrarne na slovenskem so en veliki nateg folka, Kraševcem so elektro-lobisti zminirali projekt "Kras", nam južnjakom pa "park Snežnik". Ti projekti bi naše kraje vsaj malo razvili in nam malim ljudem tudi nekaj dali. Tako pa ..... http://www.ilbis.com/veter/gradnja.htm
Bohinj...
Žiga Pečovnik 7. marec 2004. 19:46
Mislim, da bo eden prvih projektov ob Bohinjskem jezeru, po sprejetju novega zakona (če ga bojo - I hope not...) gradnja hotelov v neposredni bližini jezera in po možnosti betoniranje kakšnega dela obale, kjer naj bi uredili kopališče (ki naj bi bilo namenjeno samo za goste hotelov). To je neuradna informacija... Če ti ne uspe referendum, da izločiš določeno območje iz parka (Ribčev laz, Stara fužina), samo spremeniš zakon, kjer ga potrdi večina v državnem zboru. In potem lahko počnejo tam to, kar njim paše -> making money...

Dodaj odgovor