Nalepka
Blaz Grapar - Blaž 30. november 2003. 21:47
Tule je nalepka. Prosimo, da malo pokomentirate.
Kulsko
Matej Rozman 1. december 2003. 23:01
..klin je preveč klasičen.. Učinkovit in zapomnljiv znak po mojem mnenju mora vsebovati elemente klasičnega, hitro prepoznavnega in že videnega - in narisani klin to tudi je. Izvedba je dobra, prav tako barve - bela črta na temno modri podlagi in oranžen font. Če bi bila nalepka okrogla(elipsa) bi bil to prav prijeten in lep znak.
barbara.zizic@guest.arnes.si
Barbara Žižič 2. december 2003. 19:32
Da se ne boste po nepotrebnem vsi ukvarjali s temi prav nič hribovskimi problemi, povem da je tale roman namenjen predvsem vodstvu ferajna, ki odloča o uporabi in financiranju raznih majic, nalepk, zbornikov… Kot vpleteni v štorijo z nalepko se mi zdi namreč smiselno razčistiti par osnovnih pojmov, ki se nanašajo na oblikovne simbole ferajna. Podobo in slavo našega odseka so zgradili in gradijo s svojimi alpinističnimi dosežki predvsem posamezniki… to drži kot pribito. O tem ni debate! Kot podpora prepoznavnosti in identifikaciji neke druščine, bodisi firme, države ali ferajna pa se navadno uporablja tudi likovne simbole. S to mislijo se je pred parimi leti takratno vodstvo ferajna odločilo, da bo naredilo nekaj v zvezi s prepoznavnostjo. Sama sem (čeprav samo pogojno strokovno primerna za takšno nalogo), pobudo sprejela in nastal je logo, ki je uporabljen na majicah, internetni strani… in ga več ali manj poznate, nima pa uradne funkcije. Na splošno velja za vse kolikor toliko kvalitetne logotipe, barve, oblike,… da je njihova največja moč v ČIM POGOSTEJŠEM PONAVLJANJU IN RDEČI NITI SKOZI APLIKACIJE. To ne pomeni, da morajo npr. majice ostati 10 let nespremenjene. Pomeni pa, da je potrebno kakršno koli oblikovanje novih zadev brezpogojno podrediti dogovorjenemu konceptu in likovnosti. Predstavljajte si, da bi novi direktor Coca cole ugotovil, da mu rdeča barva ni všeč in bi jo šel spremeniti v… ne vem kaj… godrlajsasto?? Zaprejo lahko tričetrt tovarn po svetu. Ali pa da novi načelnik GRS dobi navdih in vas začnejo tako prepoznavne nalepke te organizacije nagovarjati s »Pokliči me na 112… in prišla bom k tebi!« Ideje, ki ste jih ob nastajanju predloga za nalepko nizali z vseh vetrov sem upoštevala do te mere, da ne bi bila ogrožena osnovna prepoznavnost logotipa. O uspešnosti kompromisa ima vsak svoje mnenje in vsako argumentirano pripombo sem dobrodošlo sprejela. Kar bi rada tukaj sporočila je samo to, da imam občutek, da načelnik in ostali, ki odločate o teh rečeh niste točno prepričani o namenu majic, nalepk… in potem vsakič znova nekaj razlagam v prazno. Kaj je namen? Prepoznavnost odseka ali aktualne fore? Če je prvo, pa se vam zdi, da je znak neustrezen, ker je preresen, ortogonalen… kaj jaz vem kaj… ga je treba zamenjat! Če izražanju aktualnih for, potem pa ima smisel poiskati nekoga, ki bo znal vedno nove fore preliti v vizualna sporočila (karikature?) in pač kot se bo menjala trenutno razpoloženje in struktura vodstva… tako se bodo menjali oblikovni elementi. Neodločnosti se rojevajo bolj kilava deca! Sama sem mnenja, da je možno oboje, vendar z jasno ločnico kaj se spreminja in kaj ne. Kaj je trenutni navdih in kaj AO Rašico oblikuje skozi daljši čas. Samo navdih je premalo! Ker so nam trenutno bolj všeč okrogle stvari… še ne pomeni, da bomo zato kar sesuli pravokoten koncept loga. Ali pa? V hribih se bomo meli glih tako dober. LP, Barbara

Dodaj odgovor