Ponovno vrvi
Rok Stritar 2. september 2003. 12:39
Pred parimi meseci sem objavil post, v katerem sem vas spraseval, kaj je za vas idealna vrv. Ce se enkrat razložim, zakaj to sprašujem. Na Centru za eksperimentalno mehaniko, ki deluje v okviru Fakultete za Strojništvo, so prisli do tehnološkega preboja s pomočjo katerega lahko bistveno izboljšajo lastnosti Najlona, ki je med drugim tudi material iz katerega se izdeluje plezalne vrvi. Na CEM-u smo začeli s projektom izboljšanja plezalnih vrvi. Trenutno smo v fazi, ko moramo ugotoviti, kaj je
Po mojem..
Marko Bekeš - marko 2. september 2003. 17:22
..smo se vedno vsi za. Če iz tega v bodočnosti kapne kakšna ðabe vrv, pa še toliko bolj. Tisto kar so ti razni soferajnovci takrat napisali, je najbrž tudi vse, kar se da takole teoretično zaželeti. Pol je pa treba počasi preiti na fazo praktičnih testov (kdo se javi, ha, ha?). Samo nekaj bi še omenil (mislim, da je že takrat nekdo o tem pisal) in sicer VAROVALA. Že ta novi cvilingi so rahlo tanki za klasične ploščice in njihove izvedenke, sploh če so mokri, tako da sam raje uporabim kar dve vponki pri kakšnem bolj navpičnem abzajlu. Mogoče bi se splačalo obrnit na tistega izolana, ki izdeluje jamarsko železnino za VauDe. Če že ima mašinerijo in material, bi bil najbrž pisofkejk naredit en prilagojen SLO-Reverso. Pa še to; a si že kakšnega jamarja vprašal po željah? Pri njihovih kilometrih statikov, bi s tanjšimi vrvmi na teži še bolj profitirali, kot mi. Se že veselim 100m cvilinga za v žep! LP
Zanimivo
Rok Stritar 3. september 2003. 14:48
A ves kaj vec o tem Izolanu? Kdo to je? Kako se ga da dobiti?

Dodaj odgovor