ST
Marko Bekeš - marko 12. september 2004. 23:45
SPET NI ŠLO BREZ BIVAKA! (Mrhovinarji hitro preberite do konca, da vam ne bo kaj ušlo...) Tokrat mi je žal, da nisem bil zraven, saj je bil v igri Bivak pod Skuto. Najbrž je bilo tam (kot vedno) fajn. Sem pa vsaj dobro izkoristil (morda) zadnji poletni dan in se naplezal v najboljši skali, kar sem jo dosedaj našel pri nas. S Samotom sva kot enodnevna padalca štartala navsezgodaj v soboto in se pod Skuto dobila z Matejem, ki je prikorakal z Malih podov. Dan in smer sta bila res kičasto le
Poročilo
Blaz Grapar - Blaž 13. september 2004. 00:04
Skupna tura v Skuto in Štruco 11.-12.09.2004 Tokrat smo se podali na skupno turo v južne stene Skute in Štruce. Ture se je udeležilo 14 članov. Kar nekaj se nas je že v petek popoldne oz. zvečer napotilo na bivak pod Skuto. V soboto pa smo ob čudovitem dnevu ponovili kar nekaj klasičnih smeri Skute in Štruce. Dobra skala, jasno nebo, prijetne temperature in obilo primernih in lepih smeri so nam zagotovile zares uživaško plezarijo. Večina udeležencev se je glede na napoved že v soboto odpravila domov, šest pa nas je na bivaku počakalo na nedeljo. V nedeljo smo se zbudili v čudovito jutro in podali smo se še enkrat pod steno in vsi ponovili smer Černivec - Pibernik. Turo smo zaključili pri Anini mami doma, ki nam je postregla z lasagno in cedevito. Preplezane smeri Srebrna Griva (Štruca) - Gregor Sluga, Rok Perme Južni raz Skute - Gregor Sluga, Rok Perme Zajeda Skute - Matevž Kramer, Janja Znoj, Marko Gorišek, Alenka Klemenčič, Blaž Kovač, Klavdija Novoselnik Golo Sonce (Skuta) - Marko Bekeš, Samo Kristan, Matej Poljak, Blaž Grapar, Ana Peskar, Gašper Rak Smer pod Stolpom z Mekinsko v Stolpu - Blaž Grapar, Ana Peskar, Gašper Rak Černivec - Pibernik (Štruca) - Anlenka Klemenčič, Gašper Rak, Matej Poljak, Blaž Kovač, Ana Peskar, Blaž Grapar Alpinisti: Marko Bekeš, Alenka Klemenčič, Matevž Kramer, Blaž Grapar, Gregor Sluga Pripravniki: Janja Znoj Tečajniki: Gašper Rak, Blaž Kovač, Ana Peskar, Marko Gorišek, Matej Poljak, Klavdija Novoselnik, Rok Perme, Samo Kristan
Čudovita nedelja
Blaz Grapar - Blaž 13. september 2004. 00:16
Tudi na naše presenečenje je bilo nedeljsko jutro krisalno jasno. Podali smo se v steno z namero da ponovimo kako lažjo smer. Nekateri smo imeli že manj volje saj smo prejšnji dan preplezali dve smeri. Vsi skup smo se napotili v Črnivec - Pibernik. In tudi tu skala odlična. Sem že pozabil kako dobra skala je v Skuti. Vseskozi nas je grelo sonce pod nami pa so se bohotili oblaki. Šele popoldne nas je zajela megla a takrat smo že sestopali. Za tiste ki jih zanima bi pa takole komentiral smeri ki sem jih splezal. Golo sonce je ful lepa smer z ne pretežkim detajlom VII-, ki pa bi morda lahko bil tudi VI+, kar niti ni važno. Vsi raztežaji so zelo lepi. Do Mekinjske v Stolpu smo šli po smeri pod stolpom in tudi ta je super. Zelo lepe zajede in kamini do pod stolpa. V stolpu pa (Mekinjska) kar dobro opremljeno nadaljevanje z pakleniško skalo. Glavna težava je 4 metre ene sedmice za katero rabiš malo frikovskega navdiha. Ostalo pa je nekje do VI+ težavnosti. Z vrha so urejena odlična sidrišča za spust (5x). Črnivec Pibernik pa je najbolj kompaktna štirica kar sem jih kdaj plezal pri nas. Zelo priporočljivo.
Ja res lepa sobota
Gregor Sluga - slugi 13. september 2004. 10:40
Ker sem imel v nedeljo druzinske obveznosti sem se ture udelezil le v soboto. Plezal sem krajso smer v Štruci = Srebrna Griva in Juzni raz skute. Srebrna griva je super smerca po škrabljah, ki ponuja malo bolj resno plezarijo kot njene sosede v desno. Ime je dobila po jahanju sive škrablje v ključnem raztežaju. Vsekakor priporočljivo. LP Grega
presežniki
Ana Peskar - Ana 13. september 2004. 11:34
To skupno turo se da opisat samo s presežniki...najlepše vreme, najboljša skala, najbolj nore smerce (zame tudi najtežje), super družba (itak vedno), največ hrane (žal najmanj vode), najtežji ruzak...in najlepši razgled iz postelje... Hvala razrednik za organizacijo in za vso plezarijo! Ana
Fotke
Blaz Grapar - Blaž 13. september 2004. 11:44
Upam, da se bodo še kake fotke iz ture znašle v Fotogaleriji. LP, Blaž
fotke
Marko Gorišek - marGo 13. september 2004. 13:24
Ej moj Blaž, če hočeš biti pofotkan, moraš prave soplezalce izbirat.
sej so fotke
Ana Peskar - Ana 13. september 2004. 14:53
Ej moj Gorišek, Blaž je zbral čist ta prave soplezalce :))
re fotke
Marko Gorišek - marGo 13. september 2004. 15:04
No končno! Moram Ano pohvaliti za galerijo in vzeti besede nazaj. Kdo bi si sploh mislil, da je ta č.d. lahko tako zelloooo ažurna! LPvsem

Dodaj odgovor